Ζωντανεύουμε τους ήρωες του 1821! Μοναδικό βίντεο

Με την βοήθεια της τεχνολογίας, το Ψηφιακό Μουσείο 1821 με την συνεργασία του Νοιάζομαι, ζωντανεύουν τις πραγματικές μορφές των ηρώων και ηρωίδων του 1821!

Μέσα από παλαιούς πίνακες ζωγραφικής, ηλικίας 100 έως 200 ετών οι περισσότεροι, καταφέραμε να επαναφέρουμε και σε τρισδιάστατη απεκόνιση, τα απολύτως αυθεντικά πρόσωπα των αγωνιστών της Ελευθερίας!

Εντυπωσιακότατο το αποτέλεσμα π.χ. για τον Παλαιών Πατρών Γερμανό, του οποίου το πρόσωπο, ολοκάθαρο και ιλαρό, βλέπει για πρώτη φορά το φως της σύγχρονης ιστορικής πραγματικότητας!

Το ίδιο και τους αξιαγάπητους, ηρωικούς, δημοφιλείς και παρολίγο Βασιλείς της Ελλάδας, όπως και για τον φλογερό Παπαφλέσσα και τον μοναδικό Καποδίστρια!

Οι ήρωές μας ζωντανεύουν και μας επαναφέρουν ξανά στον δρόμο της σωτηρία της πατρίδας, που χάνεται και σβήνει, μέσα στην λήθη, την αμάθεια και την απιστία των σημερινών εποχών…

Όμως. το ΄21 ΖΕΙ! Και μας οδηγεί. Δείτε το βίντεό μας